KOMUNIKAT 24.03.2020

Zgodnie z Dekretem Biskupa Ordynariusza, ogłoszonym 24 marca b.r., od 25 marca Msze Święte będą sprawowane bez udziału wiernych, przy zamkniętych drzwiach kościoła.

Tych, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy o telefoniczny kontakt z duszpasterzami. Jest ona nadal możliwa indywidualnie w kościołach i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Odnośnie pogrzebów Biskup Ordynariusz zarządza: „Ograniczam obrzędy pogrzebu wyłącznie do stacji przy grobie z udziałem najbliższej rodziny, w liczbie nie większej niż 5 osób. Jeśli okoliczności na to pozwalają, stację można poprzedzić procesją od bramy cmentarnej. W obecnej sytuacji nie ma również możliwości gromadzenia się na tradycyjnej wspólnotowej modlitwie różańcowej w gronie sąsiadów i znajomych w kościołach, kaplicach, a tym bardziej w domach. Pozostaje modlitwa rodzinna. Mszę żałobną z udziałem wiernych należy odprawić, gdy ustanie stan epidemii, po ustaleniu terminu z rodziną zmarłego. W dniu pogrzebu można celebrować jedynie Mszę św. żałobną bez udziału wiernych i ciała zmarłego.”

Całość dekretu Biskupa Ordynariusza dostępna na stronie diecezji tarnowskiej: https://www.diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/pola/item/7573-dekret-biskupa-tarnowskiego-w-zwiazku-ze-stanem-epidemii-w-polsce-24-03-2020

Sprawy załatwiane w kancelarii parafialnej koniecznie konsultujemy wcześniej telefonicznie (17 – 581 01 10) lub mailowo (przeclaw@diecezja.tarnow.pl).