III Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017

Msze święte o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.30 oraz o 16.00. W Wylowie 10.15. Rozpoczął się odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie – program umieszczony w gablocie ogłoszeń. Rozpoczynamy dziś Tydzień Biblijny.

W tym tygodniu w liturgii:

• poniedziałek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Odpust w Pustkowie. To także Święto Pracy. Wyjazd do chorych w rejonie Podole i Wólka Podolska od godziny 8.00. O godzinie 16.30 próbna spowiedź dla dzieci z klasy III a z Tuszymy. Rozpoczęcie nabożeństw majowych, które będą sprawowane po Mszy Świętej wieczornej.
  • wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. To dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Dzień Polonii i Polaków za Granicą. O godz. 17.00 spotkanie DSM i scholi dziecięcej w sali parafialnej.
  • środa – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte w kościele parafialnym: 00, 9.00, 11.00 i 16.00. W kaplicy w Wylowie o 10.00. Odpust w Dobryninie.
  • czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patronalne święto strażaków. To także I czwartek miesiąca. Próba przed uroczystością I Komunii Świętej o godzinie 16.30. Obecność obowiązkowa. Spowiedź w Wylowie od godziny 16.30.
  • piątek – pierwszy piątek miesiąca. Wyjazd do chorych w Tuszymie i Białym Borze od godziny 8.00. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od godziny 16.30. Msza Święta w Wylowie o godzinie 17.00. Tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 zakończona nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.45. O godz. 19.00 Nabożeństwo Słowa Bożego, na które zapraszamy wszystkich, w sposób szczególny młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  • sobota – święto apostołów Filipa i Jakuba, I sobota miesiąca. Wyjazd do chorych w rejonie Przecław, Błonie, Wylów od godziny 8.00. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Świętej wieczornej. W budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie odbędzie się dzień otwarty. Wspólnota zaprasza młodzieńców od 3 klasy gimnazjum. Zapisy do czwartku u ks. Sławomira.
  • przyszła niedziela – Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania, składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po Mszy Świętej o 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwo majowe o 16.00, a po nim Msza Święta wieczorna.

Dziękujemy Róży św. Kingi za odmawianie różańca pół godziny przed Mszą świętą wieczorną w ostatnim czasie. W tym tygodniu prosimy o prowadzenie tej modlitwy Różę św. Brata Alberta.

Weterynarz informuje o szczepieniu psów, które odbędzie się w Tuszymie 1.05 i Podolu 2.05. Więcej informacji na plakatach.

Dziękujemy rodzinom które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień zapraszamy:

• poniedziałek, godzina 7.00:
  • sobota, godzina 7.00:

Dziś pogrzeb śp. Józefa Strzoka z Tuszymy: o 13.30 różaniec w kościele, a po nim o 14.00 Msza święta pogrzebowa.