Ogłoszenia Parafialne – 19.08.2018 r. – XX Niedziela Zwykła

Msze Święte w kościele parafialnym jeszcze o 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00. W kaplicy w Wylowie o 10.15. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie odpustu parafialnego. Bóg zapłać za złożone ofiary, które w całości (12 590 zł, 5 $ i 5 €) zostały przekazane naszemu rodakowi o. Pawłowi na pomoc w organizacji jego pracy misyjnej. Dziś składka inwestycyjna. Odpust w Łączkach Brzeskich, a w Rzemieniu na Stadionie Sportowym Dożynki Gminne, które rozpocznie Msza święta w Dobryninie o godz. 14.00.

W tym tygodniu:

• poniedziałek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • wtorek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • środa – wspomnienie NMP, Królowej. S. Katarzyna mimo trwających wakacji serdecznie zaprasza scholkę dziecięcą na spotkanie o godz. 17.00 w sali parafialnej.
  • piątek – święto św. Bartłomieja, Apostoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego
  • sobota – PPT wchodzi na Jasna Górę, pamiętajmy o pielgrzymach w naszych modlitwach. Wyjazd z naszej parafii na powitanie pielgrzymów o godz. 7.00 z parkingu parafialnego. Koszt 50 zł.
  • przyszła niedziela – uroczystość NMP Częstochowskiej. Na Mszy Świętej o godz. 11.30 podziękujemy za pracę w naszej wspólnocie ks. Sławomirowi, który od 27 sierpnia rozpoczyna posługę w nowej parafii w Nagawczynie. Natomiast na Mszy świętej o godz. 16.00 będziemy przeżywać jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych S. Małgorzaty posługującej w naszej parafii, zachęcamy do udziału we wspólnym dziękczynieniu.

Dożynki Województwa Podkarpackiego odbędą się 26 sierpnia 2018 roku w Mielcu na terenach zielonych przy ulicy Rzecznej w Mielcu w godzinach od 12:30 do 24:00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu.

Dziękujemy Róży św. Jerzego za prowadzenie modlitwy różańcowej, w tym tygodniu prosimy Różę św. Rodziny.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Od dziś są odprawiane Msze święte poza parafią za śp. Stanisława Rusina.

Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień zapraszamy:

• poniedziałek, godz. 7.00: Król Alfreda, Darłak Anna, Olszewska Maria, Król Marzena
  • sobota, godz. 7.00: Szymaszek Małgorzata, Kogut Janusz, Szostak Eugenia, Wójcik Dorota, Cieśla Janina

Do 4 września br. potrwają zapisy dla chętnych chcących wziąć udział w wykładach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Zajęcia odbywają się w pięciu miejscach w diecezji: w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni, Mielcu i Krużlowej. Udział w zajęciach podstawowych jest darmowy. Wykłady organizowane są raz w miesiącu, w dni powszednie, w godzinach od 17.00 do 19.00. Terminy i tematyka spotkań zamieszczona jest na stronie internetowej Uniwersytetu. Tam znajduje się również elektroniczny formularz, poprzez który można się zarejestrować.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów na każdy dzień. Witamy wakacyjnych gości w naszej parafii i życzymy udanego wakacyjnego odpoczynku. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.