Ogłoszenia Parafialne – 5.04.2020
VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Msze Święte w kościele parafialnym o 6.30, 8.00, 9.30 i 11.30 (transmitowana na profilu parafii  na facebooku). O 15.00 transmisja Gorzkich Żali. Nie ma Mszy o 16.00.

Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżywajmy go zgodnie ze słowami Biskupa Ordynariusza, które kieruje do nas:

„Wzywam wiernych świeckich do pozostania w domach i do uczestnictwa w celebracjach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem mediów, a także do podjęcia w tych dniach szczególnie intensywnej modlitwy rodzinnej. Pomoże w tym specjalny rytuał rodzinny, który zostanie przygotowany przez diecezję i udostępniony w mediach elektronicznych.” Całość dekretu, jak również wspomniany rytuał, dostępny jest na stronie diecezji tarnowskiej /www.diecezja.tarnow.pl/

Wielka Środa – ponieważ nie ma możliwości przystępowania do sakramentu pokuty w zwyczajnej formie, Ksiądz Biskup prosi nas, byśmy w tym dniu wieczorem w swoich domach przeżyli rodzinne nabożeństwo pojednania, w oparciu o rytuał.

Wielki Czwartek – o 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.

Wielki Piątek – o 17.00 – Droga Krzyżowa, a o 18.00 Liturgia Męki Pańskiej.

Wielka Sobota – obrzęd błogosławieństwa pokarmów winien dokonać się w każdej rodzinie przed śniadaniem wielkanocnym, w oparciu o wspomniany rytuał. Początek Wigilii Paschalnej o 20.00, a po niej obrzęd ogłoszenia Zmartwychwstania Chrystusa (zamiast procesji rezurekcyjnej).

Niedziela Wielkanocna – Msze św. o 6.30, 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00 (intencja z Wylowa – o 9.30).

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o. 6.30, 8.00, 9.30 i 11.30 (intencja z Wylowa – o 9.30).

Liturgię Triduum Paschalnego będziemy sprawowali (zgodnie z zarządzeniem Biskupa Ordynariusza) bez udziału wiernych. Dlatego zachęcamy do modlitwy za pośrednictwem transmisji z naszego kościoła (w Wielkanoc transmisja o 11.30).

Paschaliki i baranki wielkanocne będzie można nabyć przy plebanii (ofiara 6 zł).

„Gościa Niedzielnego” można darmowo pobrać w wersji elektronicznej (na stronie e.gosc.pl) lub w formacie do wydruku.

Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego przeżycia Wielkiego Tygodnia!