II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2017

Msze święte w kościele parafialnym: 6.30, 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00. W kaplicy w Wylowie 10.15. Obchodzimy Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło składając ofiary do puszek w ramach zbiórki. Nasza pomoc dotrze do potrzebujących za wschodnią granicą naszego kraju.

Siostry Służebniczki rozprowadzają przed kościołem opłatki dla mieszkańców Przecławia, Błonia i Podola, natomiast DSM i schola dziecięca serdecznie zapraszają na kiermasz świąteczny dziś po Mszach św. oraz we wtorek i czwartek wieczorem – do nabycia pierniczki oraz ozdoby bożonarodzeniowe.

Trwa Adwent – zachęcamy do udziału w Mszach św. roratnich o godz. 17.00.

W tym tygodniu:

• poniedziałek – zbiórka dla kandydatów na ministrantów o 16.15
  • wtorek – o godz. 16.oo w domu parafialnym spotkanie kolędników misyjnych. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, które chciałyby zaangażować się w to dzieło. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klas 7 SP i klas 2 gimnazjum wraz z rodzicami.
  • środa – wspomnienie św. Łucji, a także dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. O 16.00 spotkanie scholi dziecięcej. Na Mszę św. wieczorną a następnie na spotkanie zapraszamy uczniów klas III SP wraz z rodzicami.
  • czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Na Mszę św. wieczorną a następnie na spotkanie zapraszamy uczniów klas III gimnazjum wraz z rodzicami.
  • piątek – o 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy wieczornej spotkanie Grupy Apostolskiej.
  • sobota – rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus
  • przyszła niedziela – Niedziela Gaudete – Radujcie się! Będzie zbierana składka inwestycyjna.

Na Rynku Starego Miasta w Mielcu odbędzie się dziś Powiatowy Jarmark Świąteczny, który potrwa od godz. 10.00-20.00

W sklepach są wystawione kosze na dary dla potrzebujących, zachęcamy do włączenia się w tę akcję. W sklepiku Caritas można nabywać: kalendarze, lampiony, kartki świąteczne itp. Do nabycia także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – ofiara minimalna to 5 zł.

Wczoraj odbyły się eliminacje do XII Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. W naszym dekanacie, drużyna ministrantów w składzie: Szymon Dorociak, Jan Glica, Kamil Kozioł, Wojciech Jemioło, Kamil Sowa i Igor Siwy zajęli I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień zapraszamy:

• poniedziałek godz. 7.00: Urszula Gałda, Aleksander Tańcula, Grzegorz Rusin, Zofia Kozioł.
  • sobota godz. 7.00: Tomasz Piskor, Lucjan Piskor, Kazimierz Piskor, Joanna Kozik, Stanisław Rusin.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia. Obfitości Bożych darów na każdy dzień życia. Wszystkim życzymy udanego tygodnia.