Ogłoszenia Parafialne – 15.09.2019 r. –

XXIV Niedziela Zwykła

Msze Święte w kościele parafialnym jeszcze o 8.00, 9.30, 11.30 i o 16.00. W kaplicy w Wylowie o 10.15. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Rozpoczyna się także Tydzień Wychowania. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na cele inwestycyjne.

W tym tygodniu:

• poniedziałek – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, męczenników.
  • wtorek – spotkanie lektorów po Mszy św. wieczornej.
  • środa – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patronalne święto młodzieży polskiej. To także dzień imienin naszego Księdza Proboszcza, któremu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Za Czcigodnego Solenizanta będziemy modlić się szczególnie w niedzielę, 29 września, podczas Mszy św. o godz. 11.30. W środę o 17.00 spotkanie scholi w domu parafialnym. Zapraszamy również nowych chętnych do przyłączenia się do scholi.
  • czwartek – po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej spotkanie Zespołu Synodalnego na temat katechezy parafialnej.
  • piątek – wspomnienie św. Męczenników Koreańskich. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 zakończona nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej.
  • sobota – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Spotkanie ministrantów starszych o 9.00, ministrantów młodszych o 9.30, kandydatów na ministrantów o 10.00 (zapraszamy wszystkich chłopców z klas trzecich i czwartych szkoły podstawowej).
  • niedziela – zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Dziękujemy Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus za prowadzenie modlitwy różańcowej, w tym tygodniu prosimy Różę św. Kingi. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W sklepiku Caritas są już do nabycia kalendarze rolników.

Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień zapraszamy:

poniedziałek, godz. 7.00:

sobota, godz. 7.00:

Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” w Mielcu zaprasza na najbliższy piątek, 20 września, na godz. 16.30 na prelekcję o ikonografii świętych i Matki Bożej. Prelegent, dr Elżbieta Matyaszewska, podczas pokazu multimedialnego opowie, w jaki sposób rozpoznajemy konkretnych świętych. Szczegóły na plakatach i facebooku Muzeum.

Od 9 września odprawiane są Msze św. gregoriańskie poza parafią za ś.p. Wiesława Jaszcza.

Pogrzeb ś.p. Stanisława Kluka – w poniedziałek, 16 września: godz. 13.30 – różaniec, 14.00 – Msza św. w kościele.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.