15.04.2018 – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna w naszej Ojczyźnie Tydzień Biblijny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się malowanie i remont stropu. Za każde ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Msze Święte w kościele parafialnym jeszcze o 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00. W kaplicy w Wylowie 10.15.

W tym tygodniu:

• poniedziałek – o 15.30 w kościele w Mielcu-Rzochowie odbędzie się bierzmowanie uczniów klas III gimnazjum.
  • środa – na Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców klas III szkoły podstawowej, przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.
  • piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Mszą Świętą o 18.00 rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie duszy i ciała, na które złożą się następnie adoracja uwielbienia, koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa z nałożeniem rąk.
  • sobota – rozpoczęcie V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy do wyjazdu do Tarnowa na jego inaugurację. Uroczystości będą także transmitowane przez diecezjalną rozgłośnię RDN Małopolska.
  • przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Na Mszy Świętej o 11.30 dokonamy w naszej wspólnocie inauguracji V Synodu Diecezji Tarnowskiej. To także dzień, kiedy w naszej parafii swoją praktykę kończy ksiądz diakon Bartłomiej Wilkosz. Dziękujemy za jego posługę, głoszenie Słowa Bożego, prowadzenie nabożeństw i pracę katechetyczną. Na czas przygotowania do święceń kapłańskich, które odbędą się w Bazylice Katedralnej w Tarnowie 26 maja życzymy obfitości Bożych darów.

Dziękujemy Róży św. Jana Pawła II za prowadzenie modlitwy różańcowej, w tym tygodniu prosimy Różę bł. Karoliny.

Bardzo prosimy o uszanowanie miejsca, jakim jest nasz cmentarz, gdyż w ostatnim czasie ponownie miały miejsca kradzieże. Przypominamy także, aby śmieci składać w wyznaczonym do tego miejscu.

Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień zapraszamy:

• poniedziałek godz. 7.00: Szalwa Piotr, Barnaś Janina, Barnaś Arkadiusz, Kycior Małgorzata
  • sobota godz. 7.00: Rasiński Tomasz, Cieśla Jan, Paszko Krzysztof, Paszko Bogdan, Kotarski Józef.

Jutro odbędzie się pogrzeb śp. Marii Kulik z Tuszymy (12.30 – różaniec, 13.00 – Msza Święta w kościele).

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów na każdy dzień. Wszystkim życzymy udanego tygodnia.