XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2017 R.

Msze święte w kościele parafialnym: 6.30, 8.00, 9.30, 11.30 i o 16.00. W kaplicy w Wylowie  10.15. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i   Tarnowie.  Dziś o godz. 17.00 w parafii MBNP w Mielcu  spotkanie przedpielgrzymkowe.

W tym tygodniu:

• poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz. Spowiedź przed odpustem od godz. 15.30
  • wtorek :UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP, odpust parafialny. Msze święte: 7.00, 9.00, uroczysta suma o godz. 11.00, 00. W Wylowie o 17.00.

Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Jerzy Bulsa, proboszcz w Radomyślu Wielkim, obchodzący w tym roku 25-lecie kapłaństwa, były wikariusz naszej parafii. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, do dzwonienia, dzieci I komunijne w swoich strojach, przygotowanie sztandarów, feretronów. Zapraszamy poczty sztandarowe OSP z terenu naszej parafii. Po Mszy błogosławieństwo wieńców żniwnych, ziół i kwiatów.

• środa – Msza święta w intencji wszystkich Przecławian przy kościółku św. Bernardyna o godz. 19.00, w czasie której zbierana będzie składka na dokończenie remontu zabytkowego kościółka. O godz. 19.00 składanie bagaży przez pielgrzymów.
  • czwartek – wspomnienie św. Jacka. W tym dniu wyrusza 35 Piesza Pielgrzyma Tarnowska do Częstochowy. Wyjazd pielgrzymów o godz. 5.00. Koszt busa to 10 zł. Polecamy naszym modlitwom wszystkich pielgrzymów z naszej parafii z ks. Sławomirem na czele.
  • sobota – wspomnienie św. Marty.
  • przyszła niedziela – składka inwestycyjna.

Dziękujemy Róży św. siostry Faustyny za prowadzenie modlitwy różańcowej pół godziny  przed Mszą świętą wieczorną. W tym tygodniu prosimy o prowadzenie tej modlitwy Różę św.  Antoniego.

Dziękujemy rodzinom które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele
i o teren wokół niego. Na ten tydzień zapraszamy:

• poniedziałek godz. 7.00: Adam Chmura, Jan Chmura, Jerzy Kozioł, Grzegorz Jaje, Franciszek Lasek, Małgorzata Drop, Bogdan Markulis
  • sobota godz. 7.00: Bogdan Burek, Anna Chylińska, Kazimierz Kopacz, Maria Piskor

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz książek i innych artykułów religijnych w kiosku Caritas. Jest do nabycia także nowy numer Assumpty.

Od dzisiaj poza parafią  są sprawowane Msze Święte  gregoriańskie za śp. Zuzannę Jurek

Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe. Obfitości Bożych darów na każdy dzień życia. Witamy wszystkich wakacyjnych gości w naszej parafii i życzymy udanego odpoczynku.