Ogłoszenia Parafialne – 17.06.2018 r. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Msze Święte w kościele parafialnym jeszcze o 8.00, 9.30, 11.30. O 16.00 nabożeństwo do Serca Jezusowego, a następnie Msza popołudniowa. W kaplicy w Wylowie o 10.15. Bóg zapłać za ofiary na  cele inwestycyjne. Przeżywamy dziś Diecezjalne Święto Rodziny, zjazd rodzin w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. Nabożeństwa czerwcowe sprawowane są w dni powszednie po Mszy wieczornej.

W tym tygodniu:

• poniedziałek wyjazd do Zabawy k/Tarnowa na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny i Mszę Świętą w jej sanktuarium. Wyjazd z parkingu parafialnego o 13.30 – są jeszcze wolne miejsca
  • wtorek – dzieci zaangażowane w przygotowanie pieśni w językach afrykańskich na prymicje zapraszamy na scholę na godz. 16.30, młodzież natomiast na godzinę 19.00 do sali parafialnej. O 19.00 również zbiórka lektorów. Prosimy o obecność wszystkich, ponieważ spotkanie dotyczy uroczystości święceń i prymicji naszego rodaka, diakona Pawła.
  • czwartek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla SP w Tuszymie o godzinie 18.00. O 19.30 odbędzie się Msza Święta w domu, gdzie odbywała się katechizacja w Tuszymie, w domu pani Kulik, pobliżu budynku Szkoły Podstawowej.
  • piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze Święte o 8.00 dla Zespołu Szkół, zaś o 9.30 dla SP w Przecławiu. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 zakończona nabożeństwem do Serca Jezusowego.
  • przyszła niedziela – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, niedziela synodalna. Odpust w Książnicach.

Dziękujemy Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus za prowadzenie modlitwy różańcowej, w tym tygodniu prosimy Różę św. Kingi.

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na oazę wakacyjną – Rekolekcje w kajaku. Więcej informacji u ks. Łukasza.

Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień zapraszamy:

• poniedziałek, godz. 7.00: Wrażeń Lidia, Kopera Anita, Sołowska Grażyna, Torba Beata
  • sobota, godz. 7.00: Bezara Barbara, Siedlecka Agnieszka, Torba Grzegorz, Augustyn Lucyna, Kolb Ewa

Przepraszamy rodzinę śp. Renaty Serafin za nieodczytanie podczas uroczystości pogrzebowych wszystkich złożonych w kancelarii intencji mszalnych.

Będzie zmiana dachówki na plebanii. Może ktoś potrzebuje gruz. Prosimy o uporządkowanie cmentarza przed pierwszą sobotą lipca.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów na każdy dzień. Wszystkim życzymy udanego tygodnia.