Ogłoszenia Parafialne – 14.10.2018 r. –

XXVIII Niedziela Zwykła

Msze Święte o 6.30, 8.00, 9.30 – zmiana tajemnic różańcowych, 11.30. O 15.30 nabożeństwo różańcowe i o 16.00 Msza Święta. W kaplicy w Wylowie o 10.15. Przeżywamy Dzień Papieski w Polsce – młodzież przeprowadza zbiórkę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziś także Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. W Tarnowie odbędzie się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny poprzedzony Eucharystią w Katedrze.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.00, za które można zyskać odpust zupełny. 15 minut wcześniej zapraszamy wszystkie dzieci do śpiewania pieśni Maryjnych. Po różańcu Msza święta wieczorna. Prowadzenie różańca w tym tygodniu: poniedziałek – lektorzy, wtorek – rodzice dzieci z ochronki, środa – klasy 4 SP Przecław, czwartek – klasy 1 i 2 SP Przecław, piątek – klasa 7 SP Tuszyma, sobota – ministranci

W tym tygodniu:

• poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, po Mszy wieczornej zbiórka lektorów.
  • wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W czasie różańca w sposób szczególny będziemy modlić się w int. S. Małgorzaty świętującej swoje imieniny. W tym dniu wyjątkowo różaniec o 16.30, a następnie Msza Święta. O 18.00 Koncert Papieski w Domu Kultury przy ul. Zielonej – zapraszamy.
  • środa – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika. Spotkanie DSM o 16.00.
  • czwartek – święto św. Łukasza, Ewangelisty – patronalne święto Służby Zdrowia. Imieniny ks. Łukasza.
  • piątek – wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o 16.45. Następnie różaniec i Msza Święta wieczorna.
  • sobota – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera. Zbiórka ministrantów o 10.00, natomiast kandydatów na ministrantów o 10.30.
  • przyszła niedziela – Światowy Dzień Misyjny, rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Składka inwestycyjna. Akcja pierniczki.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do nabycia są także kalendarze rolników i kalendarze ścienne. Do końca tygodnia można składać dary na Dom Księży Emerytów w Tarnowie, a także makulaturę , z której dochód przeznaczony zostanie na budowę studni na terenach misyjnych.

Można już składać wypominki. Prosimy o czytelne ich wypełnianie i przekazywanie księżom lub siostrze w zakrystii. Na stolikach można znaleźć odpowiednie kartki do zapisywania. Przypominamy o porządkowaniu cmentarza, prosimy o składanie śmieci w wyznaczonym miejscu.

Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień zapraszamy:

• poniedziałek, godz. 7.00: Kozioł Ewa, Wilaszek Jan, Wojnarowski Tomasz, Król Anna
  • sobota, godz. 7.00: Najuch Monika, Olejarz Józef, Kopera Monika, Pietrzycka Małgorzata, P. Kociorkowie

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.