Ogłoszenia Parafialne – 24.03.2019 r. –

III Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywamy Dzień Misjonarzy Męczenników. Msze święte w kościele parafialnym o 6.30, 8.00, 9.30, 11.30,  15.30 – Gorzkie Żale, a po nich Msza Święta wieczorna. W kaplicy w Wylowie 10.15. Siostry karmelitanki z Rzochowa będą zbierać po mszach świętych  ofiary  na budujące się przedszkole przy ich domu zakonnym. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne  12 154 zł.

Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii, za udział w których można zyskać odpust zupełny:

• Droga Krzyżowa w piątek: 15.00 i o 17.00 oraz w niedzielę: po Mszy o 9.30.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.30 – w czasie tego nabożeństwa zbieramy ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
  • Zachęcamy także do uczestnictwa w Mszach Świętych w dni powszednie.

W tym tygodniu:

• poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze Święte o 6.30 i 17.00, w czasie której będzie można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – deklaracje do wzięcia przy wyjściu z kościoła. Na Mszę świętą wieczorną zapraszamy także dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii świętej wraz z rodzicami.
  • wtorek – dzień modlitw za więźniów
  • środa – spotkanie scholki dziecięcej o godz. 16.00 w sali parafialnej
  • piątek – o 15.00 nabożeństwo drogi krzyżowej. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O 17.00 drogą krzyżową rozpocznie się nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie duszy i ciała, na które złoży się Msza Święta, adoracja uwielbienia, koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa z nałożeniem rąk.
  • sobota – zbiórka ministrantów o 9.00, natomiast kandydatów na ministrantów o 9.30
  • przyszła niedziela – Niedziela Laetare – Raduj się Jerozolimo. Zmiana czasu na letni.

Organizowany jest wyjazd na dekanalne spotkanie młodzieży w Rzochowie pt. „Ślad losu” w najbliższy piątek o godz. 18.00 – zapisy u katechetów do czwartku.

Dom Kultury w Przecławiu zaprasza wszystkich chętnych na kiermasz wielkanocny 7 kwietnia w godzinach 10.00-16.00.

Dziękujemy Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus za prowadzenie modlitwy różańcowej, w tym tygodniu prosimy Różę św. Kingi.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej w celu pogłębienia naszej wiary.  Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Trwają zapisy na tegoroczną Mielecką Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy 5 kwietnia z kościoła MBNP w Mielcu po Mszy Św. o godz. 19:30. Dla tych, którzy chcieliby się dobrze przygotować do podjęcia trudu V Mieleckiej EDK, organizatorzy przygotowali marsze treningowe. W sobotę (30.03) o godz. 17:00 i w niedzielę (31.03) o godz. 15:00 przy kościele Trójcy Św. w Mielcu. Więcej informacji na stronie internetowej (www.edk.org.pl). Prosimy o modlitwę za to dzieło, by dobrze je przeprowadzić.

Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień zapraszamy:

• poniedziałek godz. 7.00: Tabor Grażyna, Helowicz Bronisława, Magda Teresa, Jurkowski Janusz
  • sobota godz. 7.00: Pazdro Krystyna, Rozmus Marek, Kujawska Teresa, Cetera Janina, Prucnal Ewa

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia. Młodzieży, która w czwartek przyjęła sakrament bierzmowania wielu darów Ducha Świętego. Wszystkim życzymy udanego tygodnia.