XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2017 r.

Msze święte w kościele parafialnym: 6.30, 8.00, 9.30, 11.30, 15.30 – różaniec i o 16.00. W kaplicy w Wylowie 10.15. Dziś składka przeznaczona na cele inwestycyjne. W dniu dzisiejszym przeprowadzane są wybory do Rady Duszpasterskiej, a młodzież dokonuje corocznego liczenia wiernych.

W tym tygodniu: nabożeństwa różańcowe o 17.00, po których Msza św. wieczorna. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Piętnaście minut wcześniej zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci do śpiewania pieśni Maryjnych

• poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Różaniec prowadzą uczniowie klas 5 i 6 SP. Na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji S. Małgorzaty świętującej swoje imieniny – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Różaniec prowadzi Ochronka: dzieci wraz z rodzicami.
  • środa – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patronalne święto Służby Zdrowia, imieniny Łukasza – zapraszamy na Mszę o 17.00. O godz. 16.00 spotkanie formacyjne DSM – zapraszamy dzieci od III klasy SP. Różaniec prowadzą Przedszkolaki i uczniowie klas I SP.
  • czwartek – wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika. Różaniec prowadzi Róża bł. Karoliny.
  • piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera. O 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.00 nabożeństwem różańcowym rozpocznie się nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie duszy i ciała. Następnie Msza święta, koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja uwielbienia i modlitwa wstawiennicza z nałożeniem rąk. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  • sobota – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa. Różaniec prowadzi Caritas.
  • niedziela – Światowy Dzień Misyjny – rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje.

– Siostry Służebniczki zapraszają do włączenia się w pomoc Siostrom misjonarkom ze swojego Zgromadzenia, dla których organizują loterię fantową w przyszłą niedzielę. Pieniądze z loterii zostaną przekazane na Ochronkę w Boliwii. Rzeczy na loterię można jeszcze składać do piątku w zakrystii lub w Ochronce u S. Małgorzaty.

– Do poniedziałku 16.10 trwa zbiórka makulatury, z której dochód przeznaczony będzie na budowę studni na misjach.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są do nabycia także kalendarze rolnika i ścienne.

– 21.10 – pielgrzymka nauczycieli i wychowawców do Sanktuarium MBF w Tarnowie. Szczegóły na plakacie.

– Można już składać wypominki. Prosimy o czytelne ich wypełnianie i przekazywanie księżom lub siostrze w zakrystii. Na stolikach można znaleźć odpowiednie kartki do zapisywania. Przypominamy o porządkowaniu cmentarza, prosimy o składanie śmieci w wyznaczonym miejscu.

– Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień zapraszamy:

• poniedziałek godz. 7.00: Haracz Bronisława, Kozioł Czesława, Cygan Dorota, Barnaś Kazimierz
  • sobota godz. 7.00: Sobuś Stanisław, Kujawska Maria, Marszałek Józefa, Wojtaszek Adam

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia. Obfitości Bożych darów na każdy dzień życia. Wszystkim życzymy udanego tygodnia.