Ogłoszenia Parafialne – 17.11.2019 r.

Obecna niedziela to Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Światowy Dzień Ubogich. Msze Święte o 6.30, 8.00, 9.30, 11.30 i o 16.00. W kaplicy w Wylowie o 10.15. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane dziś na cele inwestycyjne.

W tym tygodniu: po Mszach św. wieczornych Różaniec za zmarłych z wypominkami.

• poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, 105 rocznica jej męczeńskiej śmierci, święto patronalne Ruchu Czystych Serc. Wyjazd pielgrzymki do Zabawy na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa i Mszę Świętą w Sanktuarium bł. Karoliny o godzinie 13.00 z parkingu parafialnego.
  • wtorek – po Mszy wieczornej spotkanie lektorów.
  • środa – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Spotkanie scholi w sali parafialnej o 16.00.
  • czwartek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Po Mszy wieczornej i różańcu spotkanie synodalne – zapraszamy parafialny zespół synodalny i wszystkich chętnych.
  • piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego. Od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej MDL.
  • sobota – zbiórka ministrantów o 9.30, a kandydatów na ministrantów o 10.00.
  • przyszła niedziela – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dzieci zapraszamy szczególnie na Mszę św. o 11.30.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Szkolne Koła Caritas z Przecławia i Tuszymy organizują  mikołajową zbiórkę darów dla dzieci z hospicjum i oddziału onkologii w Rzeszowie. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w tę akcję, to do soboty 30 listopada można składać podarunki (ubrania, kosmetyki, słodycze, zabawki) w zakrystii lub u kancelarii parafialnej. Szczegółowa lista potrzebnych rzeczy, które muszą być nowe, jest zamieszczona przy ogłoszeniach na tablicach i stronie internetowej. Za wszelki dar serca – Bóg zapłać!

Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień zapraszamy:

• poniedziałek, godz. 7.00: Anna Markulis, Cecylia Tomaszewska, Monika Tomaszewska, Zofia Litwińska, Stanisława Chmura
  • sobota, godz. 7.00: Maria Kurgan, Genowefa Słąba, Monika Słąba, Mieczysława Stachura, Morawski

Od 18 listopada rozpoczynają się Msze św. gregoriańskie poza parafia za śp. Krystynę Słąbę oraz za śp. Janinę Moździoch.

Pogrzeb śp. Stefana Kozioła – w poniedziałek, 18 listopada – o 12.30 różaniec, o 13.00 Msza pogrzebowa (w kościele).

Pogrzeb śp. Zbigniewa Jemioło – we wtorek, 19 listopada – o 12.30 różaniec, o 13.00 Msza pogrzebowa (w kaplicy cmentarnej).

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Lista rzeczy brakujących św. Mikołajowi do sprawienia radości dzieciom z oddziału onkologii Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego nr 2 im. Jadwigi Królowej w Rzeszowie:

• pieluszki
  • pieluszki tetrowe
  • chusteczki nawilżające
  • śpioszki
  • kaftaniki
  • skarpetki
  • zabawki
  • gry edukacyjne
  • kolorowanki
  • blok rysunkowy
  • kredki
  • kosmetyki dla dzieci np:
    • kremy ochronne-pielęgnacyjne i na odparzenia
    • balsamy do ciała
    • szampony, żele
    • płyny do kąpieli
    • mydło w płynie
    • krem Sudocrem, Tormentiol, Linomag, Bepanthen, Neodex itp.
    • kosmetyki Emolium, Oliatum, Oillan
    • Octanisept, Skinsept, Skinmann, Silonda – dostępne tylko w aptekach
  • bielizna nocna dziecięca – rozmiar 80 – 164
  • bielizna nocna młodzieżowa dziewczęca i chłopięca – rozmiar S,M,L,XL
  • T-shirty (najlepiej dekolt V) chłopięce i młodzieżowe rozm 116-164, S,M,L,XL
  • spodnie dresowe rozm 104-164, młodzieżowe S,M,L,XL
  • rajstopy i skarpetki dziecięce
  • bielizna pościelowa bawełniana – rozmiar 160×200
  • prześcieradła frote z gumką rozm. 90×200 cm i 140x200cm
  • koce, ręczniki
  • soki BOBO FRUIT, BoboVita, Gerber
  • Jogurty Monte, Danonki, Jogurcik Nestle, Nutridrinki –
    z długą datą ważności
  • słodycze, chrupki, czekolady, wafelki, cukierki, biszkopty, herbatniki itp.

Wszystkie rzeczy muszą być NOWE!

Można je składać do 30.11.2019r w zakrystii lub kancelarii parafialnej.