25.02.2018 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Przeżywamy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad gentes. Składka natomiast na WSD w Tarnowie.

Msze Święte w kościele parafialnym jeszcze o 8.00, 9.30, 11.30, 15.30 – Gorzkie Żale, a po nich Msza Święta wieczorna. W kaplicy w Wylowie 10.15.

Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne – wyniosły one 13 976 zł i 20 €.

Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii, za udział w których można zyskać odpust zupełny:

• Droga Krzyżowa

w piątek: 15.00, po Mszy wieczornej i o 19.00;

w niedzielę: po Mszy o 9.30

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.30 – w czasie tego nabożeństwa zbieramy ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
  • Zachęcamy także do uczestnictwa w Mszach Świętych w dni powszednie. Przez cały Wielki Post podczas Mszy Świętej wieczornej będą głoszone krótkie homilie, które pomogą nam dobrze przeżyć ten święty czas.

W tym tygodniu:

• poniedziałek – spotkanie kandydatów na ministrantów o godzinie 16.15, zaś ministrantów po Mszy Świętej wieczornej
  • środa – o 16.00 spotkanie scholii dziecięcej w sali parafialnej. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci klas III SP wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Świętej
  • czwartek – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To także I czwartek miesiąca, w modlitwach pamiętajmy o powołanych do służby Bożej w Kościele, a także o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. wieczornej zbiórka lektorów.
  • piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź w kościele parafialnym od 15.30, w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i Serca Jezusowego. Spowiedź w Wylowie o 15.00, a Msza Święta o 15.30. Wyjazd do chorych we wszystkich rejonach od godz. 8.00.
  • sobota – I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy wieczornej.

Dziękujemy Róży św. Rity za prowadzenie modlitwy różańcowej, w tym tygodniu prosimy Różę św. Jerzego.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia także baranki i paschaliki wielkanocne – ofiara 5zł. Przypominamy również o możliwości odpisu 1% podatku na Caritas diecezji tarnowskiej.

Dyrekcja SP w Tuszymie informuje, że od 1.03 rozpoczyna się rekrutacja do przedszkola w Tuszymie oraz do klasy 1 i będzie trwała do 16.03. Zainteresowanych rodziców zapraszamy po odbiór wniosków w w/w terminie do sekretariatu placówki w godz. 7.30-15.00.

Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień zapraszamy:

• poniedziałek godz. 7.00: Jaworska Dorota, Dmuchała Agata, Muniak Bogusława, Kozioł Stanisława
  • sobota godz. 7.00: Bogdan Elżbieta, Dmuchała Beata, Szałda Jan, p. Jemioło

Od jutra rozpoczynają się Msze Święte gregoriańskie poza parafią za śp. Stanisława Kacałę i śp. Helenę Rataj.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów na każdy dzień. Wszystkim życzymy udanego tygodnia.