XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2017

Msze święte w kościele parafialnym: 6.30, 8.00, 9.30 i procesja, 11.30. Nabożeństwo czerwcowe o godzinie 16.00 a po nim wieczorna Msza Święta. W kaplicy w Wylowie o 10.15. Dziś zbierana jest składka inwestycyjna. Przeżywamy dziś Diecezjalne Święto Rodziny. Nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

W tym tygodniu:

• poniedziałek – o godzinie 17.00 obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów i aspirantów.
  • środa – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • czwartek – zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego od godziny 17.00. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Będzie wtedy również Msza Święta na zakończenie roku dla Szkoły Podstawowej w Tuszymie.
  • piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. To dzień zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Msze Święte: o godzinie 8.00 – dla Zespołu Szkół, zaś o 9.30 dla Szkoły Podstawowej w Przecławiu. Od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona o 17.45 Koronką do Miłosierdzia Bożego i Litanią do Serca Pana Jezusa. Po Mszy procesja eucharystyczna. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To także Dzień Ojca.
  • sobota – uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
  • przyszła niedziela – będziemy przeżywać Niedzielę Synodalną – dzień szczególnej modlitwy w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom rejonu Błonie Dół, którzy pod kierunkiem s. Hilarii przygotowali ołtarze na Boże Ciało, dziękujemy pocztom sztandarowym i druhom OSP, Policji, osobom, które przygotowały feretrony, chorągwie, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza i ks. Sławomirowi za asystę i służbę podczas całej uroczystości.

Prosimy o uporządkowanie cmentarza przed pierwszą sobotą lipca.

Dziękujemy Róży św. Rodziny  za prowadzenie modlitwy różańcowej pół godziny przed Mszą świętą wieczorną. W tym tygodniu prosimy o prowadzenie tej modlitwy Różę św. Maksymiliana Marii Kolbego (zelator: p. Kazimierz Słodkowski).

Młodzież po I klasie gimnazjum i starszą zapraszamy na oazę parafialną w Pieninach w terminie 24-28.07. Więcej informacji na plakatach. Karty uczestnika do pobrania w zakrystii i u ks. Łukasza.

Zachęcamy do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci MBNP – Patronki Mielca, które odbędą się w Mielcu na Osiedlu w dniach 23-27.06. Szczegółowy program w gablocie.

Dziękujemy rodzinom które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień zapraszamy:

• poniedziałek godz. 7.00: Działowska Maria, Kopera Jolanta, Wilk Roman, Kopacz Małgorzata, Rusin Alina.
  • sobotę godz. 7.00: Jurek Nina, Słąba Edward, Kopera Alina, Piłat Celina, Słąba Janina.