Ks. proboszcz Stanisław Kudlik

DSC_0030

Urodził się 31 maja 1953 r. w Krasnym Potockim k. Limanowej. Pochodzi z parafii św. Antoniego w Męcinie. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w rodzinnej miejscowości rozpoczął naukę w Technikum Budowlanym w Nowym Sączu. Po maturze zdanej w roku 1973 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ks. Biskupa Jerzego Ablewicza w dniu 24 maja 1979 r. Pracował jako wikariusz w Olszynach k. Wojnicza (1979 – 1984), w Wielopolu Skrzyńskim (1984 – 1987), oraz w Bielczy (od1987). W roku 1988 został mianowany przez Ks. Biskupa proboszczem parafii Bielcza. Od 2007 roku pełni obowiązki proboszcza w parafii Przecław. Uczy w Szkole Podstawowej w Przecławiu. Kieruje Radą Duszpasterską i opiekuje się Caritasem oraz Różami Żywego Różańca.

Ks. Sławomir Czub

DSC_0352

Urodził się 19 lipca 1989 roku w Tarnowie, a pochodzi z tarnowskiej parafii Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Tam też zajmował się Kołem Duszpasterstwa Osób Głuchoniemych. Pomagał w tłumaczeniu obrzędów Mszy Świętej i tekstów czytań na język migowy. Pracę magisterską napisał na seminarium naukowym z prawa kanonicznego, pod kierunkiem ks. prof. dra hab. Tomasza Rozkruta o tytule: „Prawno-duszpasterski wymiar posługi biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego w latach 1990-1997”. Święcenia diakonatu otrzymał 24 maja 2014 roku z rąk biskupa Jana Piotrowskiego, zaś świecenia kapłańskie przyjął 30 maja 2015 roku w tarnowskiej katedrze z rąk biskupa Andrzeja Jeża, Biskupa Tarnowskiego. Po święceniach pełnił urząd administratora parafii w Krynicy-Słotwniach i Korzennej. Od 27 sierpnia pracuje w naszej parafii, powierzono mu opiekę nad Liturgiczną Służbą Ołtarza i opiekę nad przygotowaniem dzieci do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej. Katechizuje w Szkole Podstawowej w Tuszymie i Przecław.

Ks. Łukasz Pietrzak

13782063_1750814678532606_7602877619118132671_n

Urodził się 4 lutego 1991 roku w Nowym Sączu. Pochodzi z parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Tarnowie. W seminarium był odpowiedzialny za seminaryjną kaplicę i zakrystię. Pracę magisterską obronił na seminarium z teologii fundamentalnej pod kierunkiem ks. dr hab Andrzeja Michalika pod tytułem: „Uczucia Jezusa z Nazaretu”. 28 maja 2016 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. W naszej parafii jest odpowiedzialny za Grupę Młodzieżową, Rycerstwo Niepokalanej oraz Szkolne Koło Caritas. Należy do redakcji parafialnego czasopisma „Assumpta” oraz strony internetowej naszej parafii. Uczy w Zespole Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Przecławiu.