Caritas

Caritas-logotyp_do_prezentacjiParafialny Oddział Caritas powstał w styczniu 1994 roku, gdy proboszczem w Przecławiu był ks. Franciszek Bondek. Kierunek działania Oddziału wyznacza statut, który głosi, że jego celem jest mobilizować wspólnotę parafialną do praktykowania miłosierdzia modlitwą, słowem i czynem.

W działalność Caritas Parafii Przecław w pierwszych latach jej istnienia było zaangażowanych 16 osób, obecnie pracuje 9 osób.

Koordynacją pracy zajmuje się Zarząd w składzie:

1. Przewodniczący – ks. proboszcz Stanisław Kudlik,
2. Zastępca – pan Tadeusz Wojnarowicz
3. Skarbnik – pani Elżbieta Wilaszek
4. Sekretarz – pani Bogumiła Czebocka.

Osoby zaangażowane w Caritas starają się nieść pomoc rodzinom wielodzietnym, dotkniętym różnymi nieszczęściami czy wypadkami losowymi, osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym. Jest to głównie pomoc rzeczowa, a także materialna. Środki, którymi dysponuje Caritas, pochodzą z darowizn i funduszy wypracowanych w sklepiku. Organizowane są też zbiórki żywności do koszy wystawionych w sklepach przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocnymi.

DSC_4370

Z parafialnym oddziałem Caritas współpracują także Szkolne Koła Caritas działające w Zespole Szkół w Przecławiu oraz w Szkole Podstawowej w Tuszymie.

Członkowie Szkolnych Kół Caritas włączają się w rożne akcje charytatywne organizowane w naszej parafii.